Sort by
  • Napoleon

    ★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Phil Tippett: Mad Dreams and Monsters

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Fyre

  • Glass

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Stars in the Sky: A Hunting Story

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • Friedkin Uncut

  • Free Solo

    ★★★★★