Sort by

gaia has logged 216 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Breathe

Breathe

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Tau

Tau

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Silence

Silence

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
I'm Here

I'm Here

2010
×
Edit this entry  
23
Boy A

Boy A

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry