• Sisters

    ★★

  • Tristana

  • The Bakery Girl of Monceau

    ★★★

  • Paranoid Park

    ★★★

  • Aalto - Architect of Emotions

    ★★★★½

  • Submarine

    ★★★★

  • Thesis

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Cure

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Crash

    ★★★★

  • Our Friend

  • Caché

    ★★★★

  • Stoker

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★

  • Fahrenheit 451

    ★★★★