G a y a n has logged 338 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission Mangal

Mission Mangal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Man

Little Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Teacher's Diary

The Teacher's Diary

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
My Honor Was Loyalty

My Honor Was Loyalty

2015
×
Edit this entry  
25
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ashes in the Snow

Ashes in the Snow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Are the Freaks

We Are the Freaks

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Edit this entry  
15
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Asandhimitta

Asandhimitta

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naked Among Wolves

Naked Among Wolves

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong

Wrong

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry