G a y a n has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lover

The Lover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
City of Life and Death

City of Life and Death

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stomp the Yard

Stomp the Yard

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
The Photographer of Mauthausen

The Photographer of Mauthausen

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★½
Edit this entry  
06
Playing with Love

Playing with Love

1977
×
★★
Edit this entry  
05
Nun of That

Nun of That

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Sex Doll

Sex Doll

2016
×
★½
Edit this entry  
04
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Turistas

Turistas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry