Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Unknown: Killer Robots

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • 65

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • R.M.N.

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Roundup

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • The Devil Below

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • The Swarm

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • High Score

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Kill Chain: The Cyber War on America's Elections

    ★★★★½

  • Shifter

    ★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Confession Killer

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Vert

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • At the End of Eight

    ★★