Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • GAP

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Amsterdam

    ½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Jo Koy: Live from the Los Angeles Forum

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Not Okay

    ★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Interceptor

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Love, Classified

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Brazen

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Silent Sea

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½