• Miracle

  • Love, Deutschmarks and Death

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hamlet

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Bones

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Ali's Nature

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Titane

  • Unclenching the Fists

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Pure White

  • Oglago

    ★★★★

  • The List of Those Who Love Me

  • Four Roads

  • The Terrible Children

    ★★★★★

  • You Me Lenin

  • I’ll Leave You Two Alone

  • Petite Maman

    ★★★

  • Taste

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ½

  • Pleasure

  • The Criminals

    ★½

  • Geranium

    ★★★

  • When I'm Done Dying

    ★★

  • I'm Not Talking About That

  • Invisible to the Eye

    ★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Weasel

  • Two Types of People

    ★★

  • Penny Bank

  • Orchids in Fire

    ★★★½

  • Sweat

  • Supernova

    ★★½

  • Hidden

  • Another Round

    ★★

  • Beginning

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★

  • Ghosts

  • Scenes I Imagine

  • Apples

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The Unseen River

    ★½

  • The Great Istanbul Depression

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Mamaville

    ★★

  • Taipei Suicide Story

  • Normal People

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★★

  • The Pageant

    ★★★½

  • Teddy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Undine

    ★★★

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • Tenere

    ★★★

  • Sisters-In-Law at War

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★½

  • Phases of Matter

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★

  • Apiyemiyekî?

    ★★★

  • Dying to Divorce

    ★★★★★

  • My Sister

    ★★★½

  • Ah Asuman!

  • Not Knowing

  • Love, Spells and All That

  • Watchmen

    ★★★

  • Undone

    ★★★★½