Sort by
  • Slotherhouse

    ★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Shin Kamen Rider

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Babylon

    ★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Munsters

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Alice, Darling

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Lynch/Oz

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★