• Mothra

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★★

  • Spartacus

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Ben-Hur

    ★★★★½

  • North by Northwest

    ★★★★

  • Rio Bravo

    ★★★★

  • The 7th Voyage of Sinbad

    ★★★

  • The Blob

    ★★★½

  • The Fly

    ★★★½

  • The Vikings

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★★

  • Witness for the Prosecution

    ★★★★

  • Rodan

    ★½

  • Godzilla Raids Again

    ★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★★

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★

  • The Return of Don Camillo

    ★★★

  • Peter Pan

    ★★★

  • Don Camillo

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • The Thing from Another World

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Rope

    ★★★★

  • The Punch Bowl

    ★★½

  • Shadow of a Doubt

    ★★★★

  • Bambi

    ★★★★

  • Saboteur

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★½

  • King Kong

    ★★★½

  • Scarface

    ★★

  • Hell's Resident

    ★★½

  • Ghost in the Shell Arise - Border 5: Pyrophoric Cult

    ★★★