𝐧𝐢𝐤 🌻 has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Respeto

Respeto

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Same People

The Same People

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Never Tear Us Apart

Never Tear Us Apart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tayo Muna Habang Hindi Pa Tayo

Tayo Muna Habang Hindi Pa Tayo

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yours Truly, Shirley

Yours Truly, Shirley

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Same People

The Same People

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Data Plan

No Data Plan

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Unforgettable

Unforgettable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Artist

The Artist

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broken English

Broken English

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shoemaker

The Shoemaker

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Connecting

Connecting

2019
×
Edit this entry  
08
In Between Spaces

In Between Spaces

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Girly Is In Control of His Life

Girly Is In Control of His Life

2019
×
Edit this entry  
06
The Color of Ash

The Color of Ash

2019
×
Edit this entry  
06
Edward

Edward

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iska

Iska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Read the review Edit this entry