• Loki

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from its Nap

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • A Recipe for Seduction

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I Am Greta

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Out

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Dangerous Lies

    ½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Loop

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?