Sort by

garfinkel has logged 16 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
David Cross: Oh Come On

David Cross: Oh Come On

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Search of Israeli Cuisine

In Search of Israeli Cuisine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Cat Heaven Island

Cat Heaven Island

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry