Sort by

Ray has logged 374 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry