Sort by

Ray has logged 31 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home

Home

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RV

RV

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry