Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★½
Edit this entry  
18
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Weenie

Weenie

2016
×
Edit this entry  
26
Norman Television

Norman Television

2016
×
Edit this entry  
26
Minions: Puppy

Minions: Puppy

2013
×
Edit this entry  
26
Santa's Little Helpers

Santa's Little Helpers

2019
×
Edit this entry  
26
Minion Scouts

Minion Scouts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Kyle

The Secret Life of Kyle

2017
×
Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry