Sort by

garrettcb has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stripes

Stripes

1981
×
★★½
Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
Edit this entry  
18
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
Edit this entry  
17
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rope

Rope

1948
×
Edit this entry  
14
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War Dogs

War Dogs

2016
×
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry