• Extraction

    ★★

  • LA Originals

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★

  • Untamed Romania

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • Sorry to Bother You

  • American Animals

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • G.N.A.R.

    ★★★

  • Cars 2

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Rango

    ★★★★

  • Life As We Know It

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★★★

  • Cars

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★½

  • Red Dragon

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • Bad Boys

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★½