Sort by

Garrett has logged 306 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trick or Treat

Trick or Treat

1952
×
Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry