• The Seeker

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • The Wooden Man

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Long Toast

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Over the Moon

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Fatal Affair

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★½

  • Becoming

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Main Event

    ½

  • Tigertail

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Stargirl

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Road to Roma

  • Dragonheart: Vengeance

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Spies in Disguise

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ½

  • Pets United

    ½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★