Sort by

gavin has logged 73 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Mask

The Mask

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Edit this entry  
16
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Edit this entry  
27
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
Edit this entry  
19
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
The French Connection

The French Connection

1971
×
Edit this entry  
09
California Split

California Split

1974
×
Edit this entry  
08
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Fever

Bad Fever

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
29
YOU GOOD?

YOU GOOD?

2019
×
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Somewhere in Queens

Somewhere in Queens

2022
×
Edit this entry  
17
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
Edit this entry  
23
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Renfield

Renfield

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
04
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
Edit this entry  
01
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BEEF

BEEF

2023
×
Edit this entry  
15
Star Trek

Star Trek

2009
×
Edit this entry  
15
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Kyle Kinane: Shocks & Struts

Kyle Kinane: Shocks & Struts

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Air

Air

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Edit this entry  
09
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
Edit this entry  
04
Unrivaled: Red Wings v Avalanche

Unrivaled: Red Wings v Avalanche

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Edit this entry  
31
Swarm

Swarm

2023
×
Edit this entry