RSS feed for gayathri
  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Bigil

    ★★½

  • Kaithi

    ★★★★

  • Gantumoote

    ★★

  • Asuran

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • American Factory: A Short Conversation with the Obamas

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • Nerkonda Paarvai

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★½

  • Brochevarevaru Ra

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★½

  • Unda

    ★★★½

  • Virus

    ★★★½

  • NGK

  • Article 15

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Uyare

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Jersey

    ★★★★

  • Kavaludaari

    ★★★½

  • K. D.

    ★★★

  • Super Deluxe

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Sonchiriya

    ★★★★

  • Thadam

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Sarvam Thaala Mayam

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird