RSS feed for gayathri
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
Edit this entry  
13
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maryan

Maryan

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Dheena

Dheena

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
K. D.

K. D.

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Idharkuthane Aasaipattai Balakumara

Idharkuthane Aasaipattai Balakumara

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
15
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marty

Marty

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
Edit this entry  
03
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

Irandam Ulagaporin Kadaisi Gundu

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gantumoote

Gantumoote

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Article 15

Article 15

2019
×
★★
Read the review Edit this entry