RSS feed for gayathri

gayathri has logged 10 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Thegidi

Thegidi

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry