• Candyman

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • 24 Hours: Assault on the Capitol

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • The Blackwell Ghost 5

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Becky

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Lazy Susan

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Blackwell Ghost 4

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★