rowan has logged 327 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trust

Trust

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unseen

Unseen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry