rowan has logged 42 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
When Pigs Fly

When Pigs Fly

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

2010
×
★★
Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry