Sort by
  • Book Club: The Next Chapter

  • Hannah Gadsby: Something Special

  • The Mother

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Mafia Mamma

  • The Pope's Exorcist

  • boygenius: the film

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Scream VI

  • Champions

  • We Have a Ghost

  • Cocaine Bear

  • Your Place or Mine

  • Creed III

  • Sharper

  • 80 for Brady

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

  • Rye Lane

  • Polite Society

  • Run Rabbit Run

  • Plane

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

  • The Holiday Sitter

  • Looking for Her

  • M3GAN

  • Matt Rogers: Have You Heard of Christmas?

  • Violent Night

  • Spoiler Alert

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • A Christmas Open House

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

  • Hocus Pocus 2

  • Werewolf by Night

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

  • Chevalier

  • The Menu

  • Causeway

  • Glass Onion

  • Sisu

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

  • Bros

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

  • Of an Age

  • Prey

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • They/Them

  • Glorious

  • Nope

    ★★★★

  • Art and Pep

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • You Can Live Forever

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Unidentified Objects

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

  • Love, Classified

  • Maybe Someday

  • Sonic the Hedgehog 2