Kate has logged 41 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Execution of Czolgosz with Panorama of Auburn Prison

Execution of Czolgosz with Panorama of Auburn Prison

1901
×
Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baskın

Baskın

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frida

Frida

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annie

Annie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry