• All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • A Faraway Land

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Ghost Lab

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Redo of Healer

  • News of the World

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • A Fall from Grace

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Safe Inside

    ★½

  • Cleaners

    ★★½

  • Primal

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • #Jowable

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½