Sort by

George has logged 53 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Father Soldier Son

Father Soldier Son

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
½
Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Are The Missing

We Are The Missing

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Desperados

Desperados

2020
×
½
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry