Sort by

George has logged 56 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mission

The Mission

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Jimmy Carr: Comedian

Jimmy Carr: Comedian

2007
×
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Edit this entry  
25
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry