Sort by

George has logged 39 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me Time

Me Time

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Marvel's Rocket & Groot

Marvel's Rocket & Groot

2017
×
Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Edit this entry  
09
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
They/Them

They/Them

2022
×
Edit this entry  
07
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry