• Little Women

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Billy Star

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Walk

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Better Living Through Chemistry

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Don Jon

    ★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Coldplay: Live 2012

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

  • Looper

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Premium Rush

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★½

  • And While We Were Here

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • The Tourist

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Salt

    ★★

  • Inception

    ★★★★

  • Date Night

  • Invictus

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★

  • The Invention of Lying

    ★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • The Hangover

    ★★★½

  • He's Just Not That Into You

  • Revolutionary Road

    ★★★

  • The Reader

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Forgetting Sarah Marshall

  • American Gangster

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★