Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
And While We Were Here

And While We Were Here

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry