Sort by

Graham has logged 391 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treasure of the Bitch Islands

Treasure of the Bitch Islands

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patience (After Sebald)

Patience (After Sebald)

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Female Human Animal

Female Human Animal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovers of the Arctic Circle

Lovers of the Arctic Circle

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Make Me Up

Make Me Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
To Encourage the Others

To Encourage the Others

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Touch Me Not

Touch Me Not

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Winter's Child

Winter's Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disorder

Disorder

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spicebush

Spicebush

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy Who Turned Yellow

The Boy Who Turned Yellow

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Age of Consent

Age of Consent

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Louis Theroux: Altered States

Louis Theroux: Altered States

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project A: Part II

Project A: Part II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Egon Schiele: Dangerous Desires

Egon Schiele: Dangerous Desires

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doing Money

Doing Money

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hitler's Hollywood

Hitler's Hollywood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insect

Insect

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legacy of Satan

Legacy of Satan

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry