Sort by

Graham has logged 30 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Read the review Edit this entry  
26
The Asylum

The Asylum

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sara Pascoe vs Monogamy

Sara Pascoe vs Monogamy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scandal Sheet

Scandal Sheet

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lek and the Dogs

Lek and the Dogs

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Jeremy Thorpe Scandal

The Jeremy Thorpe Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lady Without Camelias

The Lady Without Camelias

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Country

Another Country

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come to Me, Paradise

Come to Me, Paradise

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark River

Dark River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Julius Caesar

Julius Caesar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Strange Case of Yukio Mishima

The Strange Case of Yukio Mishima

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beyond My Grandfather Allende

Beyond My Grandfather Allende

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lulu

Lulu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry