Sort by

Graham has logged 34 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cosmic Slop

Cosmic Slop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fear of Trilogy

The Fear of Trilogy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Walker: 30 Century Man

Scott Walker: 30 Century Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Foreign Affair

A Foreign Affair

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spiral of Time Documentary Film

Spiral of Time Documentary Film

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salt Crystals Spiral Jetty Dead Sea Five Year Film

Salt Crystals Spiral Jetty Dead Sea Five Year Film

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arcadia

Arcadia

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Me, My Selfie and I with Ryan Gander

Me, My Selfie and I with Ryan Gander

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Offering

Offering

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speaking Is Difficult

Speaking Is Difficult

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Day We Landed on the Most Perfect Planet in the Universe

The Day We Landed on the Most Perfect Planet in the Universe

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Getting Together

Getting Together

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pendular

Pendular

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Dallas

Hotel Dallas

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fuses

Fuses

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Letter

The Letter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Sun

Black Sun

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry