Graham has logged 39 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ah Pook Is Here.

Ah Pook Is Here.

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Madness of the Dance

The Madness of the Dance

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cindy Sherman #untitled

Cindy Sherman #untitled

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damage

Damage

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ear

The Ear

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Base

Home Base

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pop Goes the Easel

Pop Goes the Easel

1962
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Imbued Life

Imbued Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skinwalker Ranch

Skinwalker Ranch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elvis: Strung Out

Elvis: Strung Out

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
China Not China

China Not China

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Karikpo Pipeline

Karikpo Pipeline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cockleshell Heroes

The Cockleshell Heroes

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In Praise of Nothing

In Praise of Nothing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Mercuriales

Mercuriales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zombies

Zombies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Breath

Last Breath

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry