Graham has logged 500 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Who: Day of the Daleks

Doctor Who: Day of the Daleks

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Museum

The Museum

1964
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Tom Thumb

Tom Thumb

1966
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billy Elliot: The Musical Live

Billy Elliot: The Musical Live

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Faith

Faith

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lynn + Lucy

Lynn + Lucy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Sun Makers

Doctor Who: The Sun Makers

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cities of Gold and Mirrors

Cities of Gold and Mirrors

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Misfit

Misfit

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: Meglos

Doctor Who: Meglos

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: Logopolis

Doctor Who: Logopolis

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hottieween

Hottieween

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road

Road

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery

Cemetery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Discovering William Greaves

Discovering William Greaves

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty God

Dirty God

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Androids of Tara

Doctor Who: The Androids of Tara

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Banksy Job

The Banksy Job

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbara Rubin and the Exploding NY Underground

Barbara Rubin and the Exploding NY Underground

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Martin's Close

Martin's Close

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Number 13

Number 13

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Profit Motive and the Whispering Wind

Profit Motive and the Whispering Wind

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry