Graham has logged 36 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Suzaki Paradise: Red Light District

Suzaki Paradise: Red Light District

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Corpo Celeste

Corpo Celeste

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Dominators

Doctor Who: The Dominators

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read prior review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed 'Winter Kills'?

Who Killed 'Winter Kills'?

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sounds From Beneath

Sounds From Beneath

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phoenix

Phoenix

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Louis Theroux: Selling Sex

Louis Theroux: Selling Sex

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wandering Soap Opera

The Wandering Soap Opera

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rembrandt's J'Accuse...!

Rembrandt's J'Accuse...!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Halfway House

The Halfway House

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Year in the Life of a Year 2019

A Year in the Life of a Year 2019

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Undertow

Undertow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
UFOs

UFOs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Search of Dracula with Mark Gatiss

In Search of Dracula with Mark Gatiss

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Martin's Close

Martin's Close

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Year in the Life of a Year 2019

A Year in the Life of a Year 2019

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
GUO4

GUO4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry