Sort by
  • Doll House

    ★★

  • Purple Hearts

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

  • Love Is Color Blind

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Lingkis

    ★★★★

  • Anatomiya

  • Black Widow

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • H.A.G.S. (Have a Good Summer)

    ★★★★

  • A Night with Joshua Bassett

  • The Simplicity of Two Lives Between the Riot of the World

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Lost Year Norms

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Drawn Closer

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • MTV Unplugged Presents: BTS

  • Shangri-La

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • WandaVision

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★★

  • New Year's Rice Cake

  • Princess 'Daya'Reese

  • Yearly Departed

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Umbrella

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Alexa, Xander and the Universe

    ★★★

  • Paano Maging Babae?

    ★★★

  • Fourteen

  • Long Toast

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★½

  • Sweet 15

  • The Prom

    ★★

  • Maski Papano

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • He Who Is Without Sin

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★★½

  • Ang Paghulat

    ★★

  • Noontime Drama

    ★★★

  • Ola

    ★★★★

  • She’s Perfect

    ★½

  • Dalaginding na si Isang

    ★★★★½

  • OPAL

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Don’t Cry, Dry Your Eyes

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • You Sold My Rollerskates?

    ★★★★