Sort by
  • A Tour Guide

  • Broker

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • Embers

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Sheets

  • Hourglass

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • In Wake of the Crashing Dawn

    ★★★★

  • The Mail

  • The Boy and the Ball

  • Rhubarb

  • Azaadi

  • Sleep

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • My Holo Love

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Nightjar

    ★★★★

  • Take Me Out

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Behind the Looking Glass

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • My Favorite Dish of Yours

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • Fading Memories

  • Yesterday

    ★★

  • Walk Run Cha-Cha

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Rehearsal

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Samurai Marathon

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Winter After Winter

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Lavender

  • Glass

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

  • Tarkovsky's Andrei Rublev: A Journey

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Harriet Tubman: They Called Her Moses

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Jinpa

    ★★★