• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Khalid v. Peñate

  • Loki

  • Insert Title Here

  • TESTING

  • Jitters

  • medicament

  • Secret Chord

  • Once Upon A Time In Kuwait

  • Creative Vision

  • Awareness

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Artifice

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Dreams I Recall

  • WandaVision

  • Hourglass

  • Your Honor

    ★★½

  • The Great Outdoors

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Surprise from Heaven!

  • The Mail

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • The Boy and the Ball

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • Casino

    ★★½

  • Waiting

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Murder!

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • Lamp Life

  • Time

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Fall

    ★★★

  • New Robot Makes Soldiers Obsolete

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • AI

    ★½

  • Peter's To-Do List

  • Battle at Big Rock

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Cosmic Beauty

    ½

  • Joker

    ★½

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Float

  • Hair Love

  • Messages

  • Behind the Looking Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★