• No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Ava

  • #Alive

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Candle

  • My Octopus Teacher

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Last Right

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★