Sort by

Jamie has logged 288 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Best of Me

The Best of Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ben

Ben

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Promise

The Promise

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry