Sort by

Jamie has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Studio 54

Studio 54

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry