Jamie has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry