Sort by

Jamie has logged 30 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aloha Scooby-Doo!

Aloha Scooby-Doo!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry