• Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Shadow

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★★